ساخت فلزیاب

ساخت فلزیاب

کار با دستگاه فلزیاب علاوه بر پیدا کردن گنج و دفینه میتونه جنبه سرگرمی نیز داشته باشه فلزیاب های موجودی که در بازار هستند نیاز به کیت های مخصوص و اطلاعات دقیق الکترونیک دارد ولی ساخت فلزیاب های خانگی ساده هستند اما به این نکته توجه داشته باشید که از این فلزیاب ها نباید انتظار کیفیت دستگاه های خارجی و کارایی بالارا داشت ساخت زیرا فلزیاب خانگی فقط جنبه سرگرمی دارد.

یکی از روش های ساده ساخت فلزیاب استفاده از آهن ربا گوشی و روش دیگر استفاده از ماشین حساب و یک رادیو است در ادامه نحوه ساخت فلزیاب ساده را به شما آموزش میدهیم

1.ساخت فلزیاب با ماشین حساب و رادیو

  • مرحله اول: ابتدا چک کنید رادیو روی موج خاصی نباشد سپس موج رادیو را روی امواج AM  با بالاترین فرکانس قرار دهید و در صورت تغییر صدا با اشیاء فلزی متوجه وجود فلز میشوید.
  • مرحله دوم: حال ماشین حساب را روشن کنید و دو دستگاه را از پشت به هم بچسبونید اگر فاصله بین دستگاه زیاد باشد با یک کارتون فاصله بین را پر کنید  در این صورت صدا قطع میشود اگه صدا حذف نشد جای دستگاه را تغییر دهید تا صدا قطع شود.
  • مرحله سوم: حال نیاز به یک دسته برای فلیاب دارید میتوانید از یک دسته جارو،میله یا هر چیزی که جنس آن از فلز نباشه استفاده کنید و با چسب دستگاه را به میله وصل کنید فقط توجه داشته باشید دستگاه را به صورتی وصل کنید که جدانشه.
  • مرحله چهارم: حالا باید دستگاه خود را تست کنید برای این کار نیاز به یک قاشق دارید دستگاه را دور قاشق بچرخانید  تن صدای رادیو چک کنید تا متوجه تغییر صدا شوید.

ساخت فلزیاب

2.استفاده از تلفن همراه به عنوان فلزیاب

  • مرحله اول: تلفن همراه توانایی تولید میدان مغناطیسی را دارد ابتدا نیاز به یک نرم افزار برای گوشی دارید که باید آن را دانلود کنید با استفاده از نرم افزار گوشی metal detector میتوان از میدان مغناطیسی تولید شده استفاده کنید.
  •  مرحله دوم:  نرم افزار دانلود شده را باز کرده سپس تلفن همراهتون را نزدیک به جسم فلزی کنید میزان میدان مغناطیسی تغییر میکند و نرم افزار این تغییر و به نمایش میکذارد.

ساخت فلزیاب

3.سر هم کردن کیت فلزیاب

برای ساخت فلزیاب میتوانید کیت فلزیاب خریداری کنید برخی از کیت ها خود دارای کوبل و دسته هستند و دارای آموزش هستند سپس باید مدار های جعبه کنترل را لحیم کنید ساخت فلزیاب با کیت نیاز به تخصص و دقت بالا دارد، بعد از ساخته شدن دستگاه برای تست دستگاه میتوانید لوپ دستگاه را به اجسام فلزی نزدیک کنید اگه لوپ فلزیاب را تشخیص داد شما موفق به ساخت فلزیاب شدید.

ساخت فلزیاب

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین حالا تماس بگیرید